Brusle v testu

K vyzkoušní bylo připraveno 252 párů kolečkových bruslí, 61 modelů pánských, dámských a dětských inline bruslí. Testem prošly brusle značek  RollerbladePowerslideK2TempishHeadFila a Roces.

Jak se testovalo?

Testování mělo 2 části. První se zúčastnilo 34 testovacích jezdců, mezi kterými byli členové přerovského Freestyle skating klubu (FSK), závodníci z FOSSA, bruslaři inline klubu HEPA outfit Přerov a další pozvaní jezdci. Ve druhé části se k testování dostala veřejnost. Celkem jsme napočítali okolo 75 bruslařů.

V obou částech vyplňovali testovači po jízdě hodnocení zkoušeného modelu. Známkovalo se jako ve škole od 1 do 5. Zpracováno bylo 224 hodnocení.

Hodnotící kritéria:

  • Komfort (pohodlí botičky)
  • Zapínání (snadnost a spolehlivost)
  • Jízdní vlastnosti
  • Celkový dojem z brusle
  • Klady a zápory (slovní doplnění)

Ze získaných hodnocení vznikla známka v každé hodnotící kategorii a známka celková.

Mezi mužskými modely byly nejžádanější brusle Rollerblade Igniter 84, K2 Mach 90 a F.I.T. 84. U žen to v popularitě vyhrály K2 Activa 100, Rollerblade Igniter 84 W a Powerslide Phuzion 3 Pure. Velkému zájmu se u dam i pánů těšily také Powerslide Nordic Trainer.

Výsledky inline testu

Brusle byly rozčleněny do 6 kategorií. Pro dámské i pánské brusle zvlášť absolutní pořadí a poměr cena/výkon, brusle dětské a urban.

Kompletní výsledky Inline megatestu 2012 (PDF)

Partneři testu

Bez nich by to nešlo. Děkujeme partnerům, díky kterým mohla tato unikátní akce proběhnout. Zvláštní poděkování patří členům Freestyle skating klubu, kteří připravili exhibici, pomohli s testováním a pozvali spoustu bruslařů.

Video z inline testu (HD)

Fotky

Podívejte se, jak to na testu vypadalo. FOTOGALERIE »