Brusle v testu

K vyzkoušní bylo připraveno 255 párů kolečkových bruslí, 56 modelů pánských, dámských a dětských inline bruslí. Testem prošly brusle značek  RollerbladePowerslideK2Tempish a Head.

Jak se testovalo?

Testování mělo 2 části. První se zúčastnilo 31 testovacích jezdců, mezi kterými byli členové přerovského Freestyle skating klubu (FSK), závodníci z Tempish inline týmu a další pozvaní jezdci. Ve druhé části se k testování dostala veřejnost. Celkem jsme posbírali 89 dotazníků.

V obou částech vyplňovali testovači po jízdě hodnocení zkoušeného modelu. Známkovalo se jako ve škole od 1 do 5. Zpracováno bylo 419 hodnocení.

Hodnotící kritéria:

  • Komfort (pohodlí botičky)
  • Zapínání (snadnost a spolehlivost)
  • Jízdní vlastnosti
  • Celkový dojem z brusle
  • Klady a zápory (slovní doplnění)

Ze získaných hodnocení vznikla známka v každé hodnotící kategorii a známka celková.

Mezi mužskými modely byly nejžádanější brusle Rollerblade Igniter S 90, K2 VO2 Max 90, 100 a Tempish Scream. U žen to v popularitě vyhrály K2 Alexis 84 BOA, K2 VO2 Max 90 BOA a Rollerblade Spark. Velkému zájmu se u dam i pánů těšily také Powerslide Nordic Trainer a Twistery od Rellerbladu.

Výsledky inline testu

Brusle byly rozčleněny do 6 kategorií. Pro dámské i pánské brusle zvlášť absolutní pořadí a poměr cena/výkon, brusle dětské a street. Navíc jsme vyhlásili i objev testu.

Kompletní výsledky Inline megatestu 2013 (PDF)

Partneři testu

Bez nich by to nešlo. Děkujeme partnerům, díky kterým mohla tato unikátní akce proběhnout. Zvláštní poděkování patří členům Freestyle skating klubu, kteří připravili exhibici a pomohli s testováním a Miloši Hamsovi, který si pro účastníky připravil minikurz bruslení.

Fotky

Podívejte se, jak to na testu vypadalo. FOTOGALERIE »