Brusle v testu

K vyzkoušní bylo připraveno 214 párů kolečkových bruslí, 42 modelů pánských, dámských a dětských inline bruslí. Testem prošly brusle značek  RollerbladePowerslideK2 a Tempish.

Jak se testovalo?

Testování mělo 2 části. První se zúčastnili pozvaní testeři, mezi kterými byli členové přerovského Freestyle skating klubu (FSK), závodníci z Tempish inline týmu a další. Ve druhé části se k testování dostala veřejnost. Celkem jsme posbírali 129 hodnocení.

V obou částech vyplňovali testovači po jízdě hodnocení zkoušeného modelu. Známkovalo se jako ve škole od 1 do 5.

Hodnotící kritéria:

  • Komfort (pohodlí botičky)
  • Zapínání (snadnost a spolehlivost)
  • Jízdní vlastnosti
  • Celkový dojem z brusle
  • Klady a zápory (slovní doplnění)

Ze získaných hodnocení vznikla známka v každé hodnotící kategorii a známka celková.

Mezi mužskými modely byly nejžádanější brusle K2 VO2 100, K2 Power a Rollerblade Macroblade. U žen to v popularitě vyhrály K2 Alexis BOA, K2 Helena a Rollerblade Spark. Velkému zájmu se u dam i pánů těšily také Powerslide Nordic Trainer a Twistery od Rellerbladu.

Výsledky inline testu

Brusle byly rozčleněny do 6 kategorií. Pro dámské i pánské brusle zvlášť absolutní pořadí a poměr cena/výkon, brusle dětské a street.

Kompletní výsledky Inline megatestu 2014 (PDF)

Partneři testu

Bez nich by to nešlo. Děkujeme partnerům, díky kterým mohla tato unikátní akce proběhnout. Zvláštní poděkování patří členům Freestyle skating klubu, kteří připravili exhibici a pomohli s testováním a Miloši Hamsovi, který si pro účastníky připravil minikurz bruslení.

Fotky

Podívejte se, jak to na testu vypadalo. FOTOGALERIE »